Co říci závěrem

Jak se Vám s dětmi pracuje, našli jste společnou řeč? 

Kritické zamyšlení

V dnešní době je pravděpodobné, že mnoho rodičů více využívá například počítač k rozvoji svých dětí, neboť toto médium přináší řadu nových možností a interaktivních programů pro rozvoj různých stránek dětské osobnosti. Ovšem veškeré používání medií by mělo být kompenzováno například pobytem venku nebo společnou hrou s dítětem. Co se týče televize. Na televizi bychom se měli dívat společně s dítětem a po skončení pořadu otázkami zjistit, zda pořadu rozumělo, co se mu líbilo a co ne. 

Více dětem čtěte, více si povídejte. Prohlížejte si knížky, časopisy a využívejte i media. Ale vždy na dítě mluvte a snažte se, aby dítě porozumělo, proč jsou tyto aktivity důležité.

Nejde jen o to opakovat do nekonečna zvuky a básničky. Dítě by si mělo hrát, i náprava řeči by měla být hrou, neboť hra zastává v životě dítěte důležitou roli a významně přispívá k optimalizaci jeho vývoje. 

Snad Vám tyto stránky pomohou a  mých 7 rad vylepší vaše úsilí a trpělivost. Napište, jak se daří Vám.

Přeji Vám a vašim dětem hodně zdaru.

"Hra je z podstaty dobrovolná a příjemná aktivita, která vychází z vnitřní motivace dítěte a ve které se aktivně angažuje. Dítě díky ní poznává svět, prožívá různé pocity a jejím prostřednictvím jsou naplněny jeho potřeby a zájmy." 

(Hra a hračka v životě dítěte :  Viktor Fixl, Věra Mišurcová, Jiří Fišer)

 

Jana Soukupová | © 2020
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky